RUS ENG EST
 

 


 


 


 


 RAHVUS VAHELINE FOLKLOORIFESTIVAL-LAAT "SLAAVI VALGUS" 

SlaSvet_LogoN_01_2.png

Initsiatiivsete inimeste rühm, suurima venekeelse toimetuse “INFORING” toetusel, ON VIIMASTE AASTATE JOOKSUL rajanud Kirde-Eestis suurepärase slaavi kultuuripidustuste traditsiooni kogu Eesti jaoks. Pidustustel on suur rahvusvaheline auditoorium ning korraldajad laiendavad pidevalt nende ürituste paletti. Esmakordselt 2009.aastal korraldatud rahvusvaheline festival “Slaavi Valgus” toimub Ida-Virumaa südames – Jõhvis. Linnas, mis on sajandite vältel seisnud kaubandus- ja kultuuriteede ristumisel. Sankt-Peterburgi Vladimiri katedraali teisaldatav kellatorn on oma kellahelina saatel korduvalt kuulutanud festivalide avamisi ja juhatanud sisse aukülaliste tervitussõnu.

Festival “Slaavi Valgus” on tõeliselt mastaapne ja vaatemängulik üritus, propageerides laulu-, tantsu-, muusika-, rakendus-, mängukultuuri. See on tõepoolest integratsiooniline ja tolerantne üritus – nii sõnas, kui teos. Festivalile tulevad kokku kunstikollektiivid kogu Eestist, sellesse paletti sobivad suurepäraselt Venemaalt, Valgevenest, Poolast, Ukrainast ja teistest riikidest tulnud külaliste esinemised. Festivali platsidel esinevad igal aastal kuni tuhat folklooriartisti, sealhulgas kõige nimekamad tähed. Vaatajate arv kasvab iga aastaga ning on juba ületanud kümnetuhande piiri.

Suurt tähelepanu osutavad festivalile Eesti ja Venemaa juhtivad massiteabevahendid. Uudiste portaalid. Selle ürituse valgustamiseks sõidavad kohale raadio, ajalehed, telekanalid.

See traditsiooniline pidustus kutsub esile hulgaliselt positiivseid vastukajasid nii osalejate, külaliste, kui ka meie regiooni elanike poolt. Festivalile on korduvalt kõrge hinnangu andnud ka erinevate riikide kultuuriintelligentsi esindajad.


opisanie22.jpg

LondonBeat_03T.jpg
svjata_vatraT.jpg
ohochinski1T.jpg
IvanKupala_02T.jpg